Ana Menü
Atatürk Köşesi

Kaman Kurancılı Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı resimlerin yer aldığı sergi açıldı.

Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu Öğrencilerinin Yaptığı 300 Resimli Sergi Açıldı.

Kaman Kurancılı Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı resimlerin yer aldığı sergi açıldı.

Kaman'a bağlı Kurancılı belediyesi Şehit Ayhan Keleş ortaokulu öğrencilerinin bir dönem boyunca yaptığı 300 resimli sergi okulda açıldı.

Yaklaşık iki gün açık kalacak serginin açılışını yapan Kaymakamımız Murat Girgin yaptığı konuşmada " 80 milyonu aşkın bir nüfusa sahip olan ülkemizde aileler genelde çocuklarının doktor, avukat, mühendis, öğretmen gibi meslekleri tercih etmesini istiyorlar. Oysa ülkemizin ressamlara, sanatçılara, sporculara da ihtiyacı var. Neden bizim ülkemizden Picasso, Da Vinci, Dali gibi ünlü ressamlar çıkmasın. İşte bugün bu sergiyi açan, bizlere 300 farklı resim sunan çocuklarımızdan gelecekte böyle dünya çapında isim yapmış ressamlar olmalarını bekliyoruz. Bu sergide emeği geçen tüm idari personellerimize, öğretmenlerimize ve bizlere bu sergiyi sunan genç kardeşlerimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Sergiden sorumlu resim öğretmeni Zehra Çaylak Acer ise bir dönem boyunca öğrencilerinin yapmış olduğu çeşitli türlerden resimlerin sergide yer aldığını belirterek " Bir dönem boyunca hayal güçlerini kullanıp ortaya çok güzel eserler çıkartan öğrencilerimi kutluyorum. Bundan sonra ki süreçte de çeşitli sergiler açmayı düşünüyoruz. Ayrıca bu sergide emeği geçen tüm idarecilere, öğretmenlere ve tüm öğrencilerime teşekkür ederim " dedi.

Serginin açılışına Kaymakamımız Murat Girgin, Kurancılı Belediye Başkanı Erdoğan Tekeli, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aslan Tekeş, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci, Kurancılı Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu okul müdürü Ramazan Bıyıklı, müdür yardımcısı Halil Hakan Savaş, çeşitli okul ve kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.

http://www.kaman.gov.tr/sehit-ayhan-keles-ortaokulu-ogrenci
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
177 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
ATASOY KARDEŞLER DEKORASYON
AŞIROĞULLARI
Sık kullanılanlar

LİNKLER