Ana Menü

ŞEHİDİMİZ AYHAN KELEŞ

Ankara'da darbe girişimcileri tarafından gerçekleşen saldırı sonrası hayatını kaybeden demokrasi şehidi Ayhan Keleş, memleketi Kırşehir'de dualar ile toprağa verildi.

Ayhan Keleş'in Kırşehir Kaman ilçesi,  Kurancılı kasabasında düzenlenen cenaze törenine, Vali Necati Şentürk ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Garnizon Komutanı Hüseyin AltuntaşAK Parti Milletvekilleri Salih ÇetinkayaMikail Arslan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Esenboğa Havalimanı'ndan çıkan Ayhan Keleş, kalabalığa açılan ateş sonrası yaralanan sivillere yardım etmek isterken şehit düşmüştü. Demokrasi şehidi Ayhan Keleş, Kaman ilçesiKurancılı Kasabasında ikindi namazı ardından kılınan cenaze namazı sonrası kasaba mezarlığında dualarla toprağa verildi.

Ankara'da darbe girişimcileri tarafından gerçekleşen saldırı sonrası hayatını kaybeden demokrasi şehidi Ayhan Keleş anısına memleketi Kırşehir'in Kurancılı Kasabasında saat kulesi dikildi.

Kurancılı Belediye Başkanı Erdoğan Tekeli'nin girişimiyle 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Ayhan Kelel için Saat Kulesi yapılması için karar aldı.

15 Temmuz 2016 darbe girişimine karşı koymak için sokağa çıkan ve Ankara Beştepe’de şehit olan 52 yaşındaki Ayhan Keleş’in anısına kasaba meydanına yaptırılan saat kulesine “15 Temmuz 2016 Demokrasi Şehidi Ayhan Keleş Saat Kulesi” adı verildi.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sık kullanılanlar

LİNKLER

Atatürk Köşesi