Ana Menü

Kırşehir

SIRALA: İzlenme Sayısı Eklenme Tarihi Yıldız Sayısı

  Kırşehir Tanıtım - 2017
  Şirin Memleketimizi Tanıtmak İçin İzle İzlettir Paylaş Dünya Şirin Kırşehir Görsün .
  385 kez izlendi 1680 gün önce


  Maceracı | Kırşehir 2
  Kırşehir turuna Cacabey Camii’nin muhteşem silueti önünde başlayan Maceracı, ilk olarak Ahi Baba kebabının ve bölge esnafının baş tacı Kırşehir Tava’nın yapım sırlarını ekrana getiriyor. Soğuktan donmuş Çuğun Barajı kıyısında ustalarla buluşan Murat Yeni, portakal aromalı balık ve balık dolması gibi birbirinden farklı lezzetlerin tariflerini izleyicilerle paylaşıyor. Mucur ilçesini ziyaret eden Yeni, ilaçsız antibiyotik Köftür’ün yapım aşamalarını, ardından ise Mucurlu annelerin pekmez, su ve undan yaptığı özel tadın tüm tarif sırlarını izleyicilere aktarıyor. Maceracı, Kırşehir’den çok özel görüntülerle 10 Ocak Cuma, saat 23.00’te Samanyolu TV’de.
  330 kez izlendi 1680 gün önce


  Maceracı-Prgramı Kırşehir'de..
  Samanyolu TV Maceracı Programı Kırşehir'de. Anadolu'nun farklı köşelerini, kültürlerini, lezzetlerini ekrana getiren Maceracı Kırşehir'de... Kırşehir'de bir köy düğününe katılan Murat Yeni, kayınpederin damadı sınamak için yaptığı ilginç oyunları ve Kırşehirlilerin farklı adetlerini ekrana taşıyor. Yeni, Kırşehirli Arif Usta'nın cevizden yaptığı kolonyayı ve ilginç lezzetleri de bu bölümde paylaşıyor. Yöresel lezzetlerin hazırlanışına şahit olan Yeni, Kırşehir'in eskimeyen geleneklerinden Ahilik geleneğini ve Ahi Yaren gecesindeki seyirlik oyunları ekrana getiriyor.
  2592 kez izlendi 3772 gün önce


  Haberiniz Olsun - KIRŞEHİR'DE
  Samanyolu TV Haberiniz Olsun Programı Kırşehir'de Mustafa Kemal Pehlivan'ın sunduğu, Anadolu'nun bilinmeyenlerinden duyulmayanlarından haberdar eden Haberiniz Olsun Kırşehir'de. Kırşehir'in güzelliklerini Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin anlatacağı programda 1272'de rasathane olarak kullanılan Cacabey Gökbilim Medresesi, sadece Kırşehir'de çıkan ve işlenen onyx taşı, Kırşehir'in erenlerinden ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evran-ı Veli'nin makamı, Dulkadirli İnli Murat yer altı şehri, Kaman cevizi ve dünyanın en yeşil müzesi seçilen Kaman Japon bahçesi ekrana geliyor...
  1542 kez izlendi 3772 gün önce


 

Sık kullanılanlar

LİNKLER

Atatürk Köşesi